Dodatki do fotoksiążki

Akryl Design – to nowoczesny i dostojny dodatek bazujący na kompozycjach z grawerowanego czarnego akrylu. Kompozycja bazuje w oparciu o czarną ekoskórę tworząc wyjątkowy design. Kombinacje można dodatkowo łączyć z innymi opcjami np: grawer laserowy, okienka akrylowe – co dodatkowo uwydatnia walory tej linii okładek.

Full Akryl – to jeden ze sposobów na częściową lub pełną personalizację Oprawy FotoKsiążki. Okładka może być wykonana z Akrylu w układzie pojedyńczym – czyli tylko frontowa część – lub podwójnym, w którym również tylna częć okładki jest Akrylowa. Część tylna – wariancie pojedyńczym i – wykonana jest najczęściej z Ekoskóry lub Płótna Introligatorskiego. W układzie podwójnym w grzbiecie znajduje się łącznik wykonany z uprzednio wspomnianych materiałów. Do wykonania zdjęć używamy papieru foto metalizowanego – który dodatkowo podnosi walory okładki. Możliwe jest grawerowanie Akrylu – np: naniesienie daty, inicjałów logo itp.

Okienka Akrylowe – to bardzo gustowny i efektowny dodatek do okładki. Okienka wykonane są z akrylu podklejonego zdjęciem – wykonanym na papierze metalicznym.- co daje delikatny efekt głębi. Kompozycję można stosować jako pojedyńcze okienko lub komplet w różnych konfiguracjach. Proponujemy standardowe układy – lecz również istnieje możliwość zastosowania własnej kompozycji po upszedniej konsultacji. Proponujemy także wykorzystanie okienek w wariancie z innymi dodatkami np: – Łączenie Materiałów, Grawer Laserowy.

Grawer Laserowy – stosujemy, gdy potrzebna jest wyrazista forma personalizacji FotoKsiążki. Metoda polega na laserowym odtworzeniu na okładce np. ozdobnego napisu zawierającego inicjały Pary Młodej, daty ślubu. Napis może być w jednej lub dwóch linijkach. Istnieje również możliwość wypalenia logo, lub ciekawego znaku i motywu graficznego. Poniżej prezentujemy standardowe kroje i wielkości używanych czcionek – które trzeba podać podczas zamawiania okładki – np: Czcionka 1, 68 PT. W przypadku braku definicji czcionki – najczęściej używamy Czionkę nr. 1 😮 wysokości ok. 60 PT / 1,5 cm. Napisy gawerowane laserowo – można efektywnie skomponować z innymi dodatkami – Okienka, Łączenie materiałów, Metalowe narożniki.

Okienka wklęsłe – z elementami zdjęciowymi to bardzo popularna forma bezpośredniej personalizacji okładki FotoKsiążki. Taka ekspozycja ma bardzo wielu entuzjastów, ponieważ pozwala wstępnie wyeksponować zawartość Albumu i uwydatnić pierwszy efekt przyjemnego wrażenia – związanego z Fotoksiążką. Zastosowane w tym typie okładek okienka zdjęciowe są wklęsłe (wytłaczane), w różnych standardowych wymiarach i konfiguracjach. Istnieje możliwość zaproponowania własnej kombinacji. Ten typ okładek pozbawiony jest miękkiego podłoża z gąbki – lecz wysoka jakość materiałów introligatorskich sprawia, że nadal zostaje zachowana wysoka estetyka. Okienka wypełniamy dostarczonymi i indywidualnie zaprojektowanymi kompozycjami lub zdjęciami – specjalnie dobranymi do tematyki FotoKsiążki.

Grzbiet Drabinka – jest to ciekawa ozdoba uwydatniająca okładkę i nadająca jej specyficznego charakteru. W połączeniu z innymi dodatkami można uzyskać bardzo ciekawy efekt. Zastosowanie tego elementu sprawia, że grzbiet staje się bardziej prostokątny i stabilny. Ozdoba ta jest przeznaczona dla odbiorców lubiących „Stare” klimaty.

Okienka Verona – to bardzo ciekawy sposób ekspozycji zdjęcia na okładce. W odróżnieniu od okienek wytłaczanych i wypukłych, gdzie zdjęcie jest naklejane na okładkę – Okienko Verona jest całkowicie przelotowe a zdjęcie jest podklejane miedzy okładką a rozkładówką. Taki sposób połączenia ukrywa krawędzie zdjęcia a zarazem zabezpiecz przed przypadkowym odklejeniem wkładki oraz daje lepszy efekt zespolenia i estetyki. Verona można używać w różnych konfiguracjach – jednego lub kilku okienek.

Metalowe Narożniki – uwydatniają i podnoszą efekt okładki, są szczególnie i przydatne i konieczne w przypadku niektórych materiałów introligatorskich użytych na okładkę. W ciekawy sposób komponują się z rozkładówkami o prostokątnych narożach. Narożniki są w wykonane etetycznie – w kolorze złotym.

Łączenie materiałów – to bardzo atrakcyjne i ciekawe urozmaicenie okładek. Przy odpowiednim dobraniu kompozycji można uzyskać wysokiej jakości efekt końcowy. Proponujemy obecnie półkoliste łączenia przy grzbiecie oraz krawędzi okładki – na jej frontowej powierzchni. Materiały na styku łączenia są dodatkowo szyte – co dodatkowo uwydatnia efekt okładki.